سامسونگ جدی‌تر از قبل وارد کسب و کار تولید تراشه می‌شود

بخش تولید نیمه هادی شرکت سامسونگ در سال‌های گذشته،‌ عملکردی خوب و مثبت از خود نشان داده است. گزارش درآمد مالی سامسونگ، که چند ماه قبل منتشر شد،‌ به خوبی عملکرد خوب و چشمگیر این بخش را تایید می‌کند. سامسونگ پارسال عملکرد خوبی داشت و توانست در رقابت با اینتل پیروز میدان شود و سود عملیاتی بیشتری را نسبت به اینتل از آن خود کند. شرکت اینتل به مدت ۲۴ سال، یکه‌تاز میدان تولید تراشه و پردازنده‌های کامپیوتر در جهان بود ولی سال گذشته در رقابت با سامسونگ جا ماند و رکورد ۲۴ ساله‌اش شکسته شد. سال ۲۰۱۷ سامسونگ نقطه عطفی درخشان در تامین تراشه رقم زد و توانست در کسب و کار تولید تراشه سهم بازار ۷.۴ درصدی را از آن خود کند. 

در حال حاضر سامسونگ،‌ چهارمین شرکت بزرگ جهان در تولید تراشه است و تلاش می‌کند تا در حوزه کسب و کار تولید تراشه وضعیت خود را به شکل مطلوب‌تری تغییر دهد. در همین راستا واحد تحقیق و توسعه کسب و کار تراشه سامسونگ به‌زودی کار خود را رسما آغاز خواهد کرد. واحد کسب و کار تولید تراشه شامل بخش طراحی تراشه می‌شود و می‌تواند ارزش میلیارد دلاری برای سامسونگ به همراه داشته باشد. شرکت‌هایی که بخش طراحی تراشه را به عنوان بخشی مجزا در مجموعه شرکت خود ندارند،‌ در طراحی تراشه نیمه هادی با همین مساله مواجه هستند.

همان‌طور که گفته شد،‌ شرکت کره‌ای سامسونگ در حال حاضر چهارمین کمپانی حوزه کسب و کار تولید کننده تراشه در جهان است و قصد دارد جایگاه خود را به شرکت تایوانی TSMC که برترین تولیدکننده در این حوزه است برساند. واحد تحقیق و توسعه تولید تراشه،‌ قرار است زیر نظر بخش راهکارهای آرم سامسونگ و به صورت متمرکز روی ارتقا توانمندی‌های شرکت در کسب و کار تولید تراشه متمرکز شود. این واحد تحقیقاتی جدید منجر به همگرایی بخش‌های حافظه، سیستم LSI، نیمه هادی، فناوری تولید، واحد صفحه نمایش و سایر واحدهای تحقیقاتی خواهد شد. 

 سامسونگ سخت در تلاش است تا در کسب و کار تولید تراشه به صورت جدی‌تری وارد میدان شود. اوایل سال ۲۰۱۸ نیز به بررسی وضعیت مشتریان مربوط به کسب و کار تولید تراشه پرداخت تا بتواند برنامه اکوسیستم کسب و کار تولید تراشه خود را زودتر به جریان بیندازد. 


منبع : زومیت